Custom Search
 
Ana Sayfa
Site Hakkında
İletişim
 
RUHSAL BÜTÜNLÜK VE DÖVÜŞ SANATLARI
DÖVÜŞ SANATLARI İLE MÜCADELE SPORLARI ARASINDAKİ FARK
DÖVÜŞ SANATI ÖĞRENEBİLMEK
ÖĞRENİLEN TEKNİĞİN DOĞRU KULLANILMASI
SAĞLIK AÇISINDAN EGZERSİZ
BEDEN DİLİ VE DÖVÜŞ SANATLARI
Bookmark and Share
 
 
Dövüş Sanatı Öğrenebilmek
 

Bİr dövüş snatının öğrenilebilmesinde öğrenciden istenebilecek farklı özellikler olabilir. Her sanatta olduğu gibi, dövüş sanatlarında da yeteneğin büyük önemi vardır. Fakat buna rağmen temelde her insanın sahip olduğu doğal reflekslerin düzenlenmesine dayanır.

Eğitimler farklılıklar gösterir. Hepsinin yolu farklı, fakat amaçları aynıdır: "İnsanı, kendisini koruyabilme bilgisiyle donatarak, beden ve ruh arasındaki dengeyi kurabilmektir."
Burada önemli olan nasıl bir seçim yaptığınızdır. Kendinizi en iyi ifade edebildiğiniz ve heyecan duyduğunuz dövüş sanatı hangisidir? Bu sizi bir arayışın sonucunda doğru noktaya ulaştıracak doğru sorudur.

Unutmayın ki : doğru çözüme ulaşmak için, doğru soruyu sormalısınız.

Kesinlikle belirtmeliyim ki, dövüş sanatları yetkili ve bu işe gönül vermiş kişiler tarafından öğretilirse, ancak o zaman doğru bir şekilde öğrenilebilir. Bunun aksi kötü sonuçlar doğuracaktır.

Ticari kaygılar bu sanatları zedelemektedir. Tabi ki de bir hizmetin karşılığı olmalıdır. Fakat bu birinci sırada asla olmamalıdır. Çünkü bu durum, öğretmenin öğrenciye bakış açısını değiştirecektir.

Öğreneceğiniz dövüş snatının öğretildiği mekan, kesinlikle sağlık şartlarına uymalıdır. Bunu özellikle belirtmek istedim. Çünkü yıllarca rutubetli bodrumlarda birşeyler öğenmeye çalıştım. 50-60 kişilik seanslarda havalandırma eksikliği içinde, ter kokusuyla beraber eğitim almaya çalışmıştım. Seans sonlarında duşlara yöneldiğinizde ise manzarayı siz hayal edin.

 

 
Ana Sayfa | Site Hakkında | İletişim | Kullanım Koşulları Copyrights © 2013 dovussanati.com
goplan.net