Custom Search
 
Ana Sayfa
Site Hakkında
İletişim
 
RUHSAL BÜTÜNLÜK VE DÖVÜŞ SANATLARI
DÖVÜŞ SANATLARI İLE MÜCADELE SPORLARI ARASINDAKİ FARK
DÖVÜŞ SANATI ÖĞRENEBİLMEK
ÖĞRENİLEN TEKNİĞİN DOĞRU KULLANILMASI
SAĞLIK AÇISINDAN EGZERSİZ
BEDEN DİLİ VE DÖVÜŞ SANATLARI
Bookmark and Share
 
 
Öğrenilen Tekniğin Doğru Kullanılması
 

Gerçekten de bu çok önemli bir noktadır. Çünkü öğrenilen teknik bilgiler yaralanmalara hatta ölümlere sebep olabilmektedir. İşte binlerce yıl boyunca, bu sanatların doğru uygulayıcılar tarafından kullanılması amacıyla, felsefi ve manevi bir çok değerler üzerine oturtulmuş ve bunlar öğretenden öğrenene geçerek sağlıklı düşünce yapısına sahip insanlar oluşturulmasına yardımcı olmuştur. Böylece dövüş sanatları doğru ellerde bulunduğu sürece deformasyona uğramadan, amaca hizmet etmiştir.

Her toplumun değerleri değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla dövüş sanatları eğitmenlerinin, bu değerleri iyi öğrenerek, öğrettiği sanatın da mistizmini bozmadan eğitmenliğe devam etmesi gerekir. Ayrıca burada bahsettiğimiz insanlar arası ilişkidir. Yani psikolojik yaklaşımlar çok önemlidir. Bu, ileride öğrencinin öğrendiği teknikleri de nasıl kullanabileceğini belirler.

Şunu unutmayalım ki; dövüş sanatları, insanın hayata ve yaşadığı topluma bakış açısını değiştirebilecek güçtedir. Bu değişimin doğru şekilde olabilmesi ise, tamamen eğitmenlerin elindedir. Eğitimlere karşı olan denetim ve alaka ise, devletin sorumluluğundadır.

Devletin yetkili mercilerinin politikaları bu tür sportif sanatlara karşı ilgi duyan ve öğrenen öğrencileri doğrudan etkilemektedir. Ülkemizde ise, bu büyük bir potansiyel durumundadır. Zaten bunun önemi, Asya ve Uzakdoğu ülkelerinde farkına varıldığını, onların tarihlerini incelediğimizde görmekteyiz.


 
Ana Sayfa | Site Hakkında | İletişim | Kullanım Koşulları Copyrights © 2013 dovussanati.com
goplan.net